The Thieves (2011) Gianna Jun Tekrar Kore'de


Yönetmen: Dong-hun Choi
Yapım Yılı: 2011
Ülke: Güney Kore
Tür: Suç | Gerilim

Film Güney Kore'de 31 Aralık 2011'de gösterime girecek. Gianna Jun, Kore'den ayrılıp bizleri üzmüş başarısız iki filme rol almıştı. Tekrar bir Kore filminde oynayacağını öğrenince acayip sevindim.

Kadro çok iyi görünüyor. Yun-seok Kim çok iyi filmlerde rol aldı. Jung-Jae Lee, Gianna Jun ile Siworae filminde birlikte rol aldı. Henüz yönetmenin filmlerinden birini izlemedim ancak, Tazza: The High Rollers filmi listemde. Kore'de 7 milyona yakın izleyiciyle tüm zamanların en çok izlenen 13. film. Gianna Jun'dan bahsetmeye gerek yok, tüm filmlerini (bazılarını defalarca) izledim; gözümde en iyi Kore'li aktristir. Genellikle romantik/komedi ve dram türlerinde oynadı, bu film daha bir aksiyon dolu olacağa benziyor bakalım nasıl bir performans ortaya koyacak.

Filmin Konusu:
Popeye ve arkadaşları jübile mahiyetindeki son soygunlarını yapmak üzere Macao'ya gider. İşin beyin kısmı, birkaç yıl önceki işlerinde 68 kilo altınla kaçan Popeye'nin eski iş arkadaşı Macao Park'tır. Macao Park, iş için Çinli hırsızlar da getirmiştir ama plan hakkında kimseye yeterli bir açıklama yapmaz. Popeye'nin Pepsi'yi getirmesiyle işler beklenmedik bir hal alır, aralarındaki eski hesaplaşma alevlenir.

Hırsızların hedefi; Çinli birisi tarafından satılmak için kumarhaneye getirilen ve sıkı bir şekilde korunan "Güneşin Gözyaşı" olarak bilinen 20 milyon dolar değerindeki elmastır. Elması çalmak için hep beraber çalışırlarken bir yandan elmasın asıl sahibi olmak için aralarında gizlice görüşmeler yapmaktadırlar. Bakalım kim hayatta kalıp elmasın sahibi olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder