The Client (2011) Konusu ve Fragmanı


Vizyon Tarihi : 29 Eylül 2011
Ülke: Güney Kore
Tür: Gerilim
Süre: 123 dakika

Konusu:
Bir avukatın, müvekkilinin gizlemeye çalıştığı gerçekleri açığa çıkardığı sırada yaşanan bir zekâ savaşı.

Savunma avukatı Kang, eşini öldürmekle suçlanan Han'ı savunmak üzere netameli bir dava üstlenir. Kadının cesedi bulunmamış olmasına rağmen halk Han'ı şeytanın yeni doğmuş hali olarak etiketlemekte gecikmemiş ve suçlu hükmü verilmesi için baskı yapmaktadır. Zor bir dava olmasına rağmen Kang galip geleceğinden emindir. Davalı düşüncelerini açıkça ifade edemeyen, obsesif-kompulsif anksiyete hastası ve anlaşılması zor biridir. Onun şansına ortada cinayet silahı yoktur ancak olay saatinde nerede olduğuna dair tanığı da yoktur.Han'ın davasına bakan savcı aynı zamanda Kang'ın ezeli rakibidir ve Han'la birlikte avukatını da al aşağı etmeye kararlıdır. Kang, müvekkilini beraat ettirmek için davayı araştırmaya başlar.
(sarangni)The Client (2011) Güney Kore'de üç haftadır gösterimde ve 2 milyon izleyiciyi aştı. Kadro, konu ve fragmana bakınca gayet iyi bir film izlenimi veriyor. Burada vizyona girmeyeceği için DVD'sini bekleyeceğiz.

The Client (2011) Müvekkil Fragmanı

3 yorum:

  1. Fena halde Primal Fear'a benziyor konusu. Yalnızca maktüller farklı. Eğer o filmden apartma bir senaryoysa sonunu şimdiden biliyorum filmin. Altyazısı sarangnide varsa hemen bu akşam izleyeceğim.

    YanıtlaSil
  2. Hocam film Kore'de hala vizyonda henüz nete düşmedi. Bende bekliyorum. Primal Fear'ı da izlememiştim, kadrosu sağlam görünüyor, listeye aldım.

    YanıtlaSil
  3. Primal Fear'ı mutlaka izle. Sen Portekiz'le ilgili şeyleri seviyorsun, o filmde müthiş bir fado örneği var mesela.

    YanıtlaSil