The Show Must Go On (2007)


Yönetmen: Jae-rim Han
Yapım Yılı:2007
Süre: 112 Dakika
Dil: Korece
İzleyici Sayısı: 1,025,781
Ülke: Güney Kore
Tür: Komedi | Dram
Orjinal adı: Uahan segye (우아한 세계)
IMDb Puanı: 7.1

Başrolde Güney Kore'nin en çok izlenen filmlerinden tanıdığımız usta aktör Kang-ho Song var. The Host, Secret Reunion (2010), The Good, the Bad and the Weird (2008), Memories of Murder (2003), Swiri (1999) gibi birçok filmlerden tanıyoruz onu. Filmlerde genellikle eğlenceli karakteri oynuyor, yakışıyor da.

Aile babası In-goo (Kang-ho Song) Köpekler çetesinin saygın üyelerinden biridir. Patronunun güvendiği ve sevdiği bir adam olmakla beraber Patronun kardeşi Sang-jin, onu deli gibi kıskanmaktadır. Sang-jin kendisini Patron gibi görmekte ama başarısız bir gangsterdir. Abisi bunu onun yüzüne vururken In-goo'yu örnek göstermesi onu iyice çileden çıkartır.


In-goo, evlendikleri sırada eşine bu işi sadece kendisine yetecek parayı kazanana kadar yapacağına söz verir. Aradan yıllar geçmesine rağmen yakasını bir türlü kurtaramaz ve aile içinde işler kopma noktasına gelir. Kızı kendisinden nefret etmeye başlar, karısı da ayrılmanın en iyi çözüm olduğunu düşünür.

İşlerin kötüye gittiğini gören adamımız; mafya ile bağlarını koparmayı, meyve-sebze toptancılığına dönüş yapıp ailesini bir arada tutmayı düşünür ama kendisinden kurtulmak isteyenler olduğu için iş bir hayli zorlaşır.

Keyif alarak izlediğim bir filmdi. 7,5/10

The Show Must Go On (2007) Fragman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder