Ping Pong (2002) Konusu ve Fragman

Yönetmen: Fumihiko Sori
Yapım Yılı: 2002
Süre: 114 Dakika
Dil: Japonca, Çin Lehçesi
Ülke: Japonya
Tür: Komedi | Dram | Spor

Filmi seçmemin başlıca bir nedeni yoktu. Japon filmi olsun, tanıdığım aktörlerden biri oynasın yeter diyerek izledim. Yôsuke Kubozuka'nun Go filmini izlemiştim, güzel filmdi.  

Ping Pong aynı lise ve masa tenisi takımında oynayan iki arkadaşın hikayesi. Peco (real name Yutaka Hoshino) and Smile (real name Makoto Tsukimoto) are members of Katase High table tennis club. Peco is charismatic and has a passion for the sport, while Smile is introverted. Tsukimoto (Smile), içe kapanık, sesi soluğu çıkmayan, sadece zevk olsun diye masa tenisi oynayan birisiyken; Hoshino (Peco) biraz sırnaşık, karizmatik, spora tutkun bir gençtir. Tsukimoto'ya Güler Yüz (Smile) demelerinin sebebi, hiç gülmemesi. Peco sonradan onun bir kez güldüğünü hatırladığını hatırlıyor.

Tsukimoto o kadar yetenekli olmasına rağmen sporu sadece vakit geçsin diye oynuyor ve yenebileceği rakiplere, sadece onların itibarları zedelenmesin diye maçı veriyor. Kensidini çok beğenen Peco, Çinli bir çocuğa 21-0 yenilince dünyası kararıyor. Bunun ardından birde okullar arası müsabakada eski arkadaşlarından Sakuma'ya yenilince hepten harap oluyor. Bir sonraki yıl tekrar müsabakalar yapılacaktır, Tsukimoto ve Peco uzun bir süre görüşmeyip turnuvaya hazırlanır.

Ping Pong (2002) Fragman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder