Blood: The Last Vampire (2009)Yönetmen: Chris Nahon Yapım Yılı: 2009 Süre: 91 Dakika Dil: İngilizce

Filmin Konusu:
1970 yılında 400 yaşındaki üstün yetenekli samuray Saya (Gianna Jun), yüzyıllardır vampir avlayan gizli bir konsey tarafından Amerikan askerlerinin Tokyo'daki ana üssünde bulunan liseye gönderilir. Saya genç bir kız görünümündedir ve kanla beslenir. Babasını öldüren, en güçlü iblis olan Onigen'i bulmak için herşeeyi yapmaktadır. Saya gittiği lisede Amerikan üssünün en kıdemli generalinin kızını (Alice) vampirlerden kurtarır. Alice'nin babası konsey üyelerinden biri tarafından öldürülünce Alice, Saya'nın kaldığı otele gider. Güçlerini birleştirerer Onigen'in izini kovalarlar.
Filmi, sadece Gianna Jun'un hatrına izledim. Windstruck olsun, My Sassy Girl veya White Valentine olsun hepsi Gianna Jun'un oynadığı güzel filmlerdi. Hatta My Sassy Girl seyretmeye doyamadığım, en beğendiğim filmdir. Ama malesef bu film hiç de onlar gibi değildi, çok kötüydü. Filmde Gianna Jun bir Japon olarak tanıtılıyor. Sonradan "İsmi ve kimliği sahteydi. Hatta Japon olduğu bile şüpheli." diyorlar ama küçüklüğü gösterildiğinde Japon olduğu bariz. Birincisi, onun Japon olmadığı belli, inanmadık. İlle de Japon olacaksaydı Kill Bill'deki Gogo'yu oynatsaydılar. Kız hem Japon, hem de kılıç tutmasını biliyor.

spoiler
Çatılardan atlama, iblisin uçması, kamyonetin düşüşü vb sahneler sanki atari oyunu gibi. Görsellik diye bir şey yok. Saya diyaloglara olabildiğince az katılıyor ayrıca İngilizce hiç mi hiç yakışmamış Gianna'ya. Senaryoda bildiğin Amerikan filmi. Kötü adam ilk önce vurur, iyi adamı döver, sonra iyi adam kalkar onu döver. Filmin sonu da bu. Bu kadar saçma, sıkıcı bir film uzun zamandır izlememiştim. Gianna Jun olmasa izleyecek değildim.

2/10

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder