My Sassy Girl (2001) Fragman ve Konusu


Orjinal Adı: Yeopgijeogin geunyeo (Hırçın Sevgilim)
Süresi: 123 Dakika
Türü: Dram, Romantik, Komedi
IMDb Notu: 8.2/10

Kore Sineması ile tanıştığım film. Şimdiye kadar izlediğim en güzel film diyebilirim. Kore Sinemasının en güzel örneklerinden biridir. Bu filmi izledikten sonra, başrol oyuncuları Gianna Jun ve Tae-hyun Cha'nın tüm filmlerini izledim. Uzakdoğuda çeşitli festivallerde 6 ödülü var. 2001 yılında 5 milyona yakın izleyici sayısıyla en çok izlenen ikinci film oldu. 2008'de Amerikan bir film şirketi aynı filmin Amerikan versiyonunu çekti.

Konusu:
Esas oğlanımız Kyun-woo arkadaşlarıyla eğlenirken annesinden telefon gelir ve ona teyzesini görmeye gitmesini gerektiğini hatırlatır. Giderken metroda ayakta duramayacak kadar sarhoş bir kız görür ve ona yardımcı olur. Onu o halde bırakmaya gönlü elvermez ve sırtında taşıyarak bir otele götürür. Polis oteli basar ve bizim zavallı yardımseveri bir yanlış anlama sebebiyle kodese tıkarlar.

Kyun-woo her nasılsa kızla yakınlaşmaya başlar. Zaman sonra kendilerini çok kaptırırlar ve kızın ailesiyle tanışmaya gider. Babasından hayır yanıtı alırlar ve ayrılmak zorunda kalırlar. (İzlerken bu öyle bir koyuyor ki anlatamam.) Yıllar sonra buluşmak üzere anlaşırlar ama bakalım bekledikleri gibi olacak mıdır?

My Sassy Girl (2001) Fragmanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder