Robin Hood (2010)


Tür :Dram / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 14 Mayıs 2010
Yönetmen : Ridley Scott
Senaryo : Brian Helgeland, Brian Helgeland (Kitap)
Yapım : 2010, ABD / İngiltere
Oyuncular: Russell Crowe (Robin Hood), Cate Blanchett (Genç Marian), Mark Strong (Sir Godfrey), Matthew Macfadyen (Nottingham Şerifi)

Uzun süredeir beklediğim bir filmdi, nihayet az önce izleme imkanı buldum. Film oldukça güzeldi, 140 dakika olmasına rağmen heyecan bir an olsun azalmıyor aksine sürekli artıyor.

Filmin Konusu:
13. yüzyıl İngiltere’sinde Robin Hood ve arkadaşları, yaşadıkları köydeki yozlaşmanın karşısına dikilmiş, krala karşı isyana kalkışarak güçler dengesini sonsuza kadar değiştirmişlerdi. Kimilerince hırsız, kimilerince kahraman olarak nitelenen bu mütevazi adam, kendi halkının özgürlük sembolü oldu.

Kral Richard’ın ordusunda Fransızlara karşı hizmet verirken sadece kendi çıkarlarını düşünen Robin, Nottingham’a gittiğinde despot ruhlu şerifin baskısı ve ağır vergilerle inim inim inleyen bir kasabayla karşılaşır. Orada Lady Marion adlı dul bir kadına aşık olur. Ancak Lady Marion’ın, ormanlardan gelen bu adamın hareketleri ve kimliğiyle ilgili bazı kuşkuları vardır. Sevdiği kadının kalbini kazanmak ve kasabayı kurtarmak isteyen Robin, kendi yaşam tarzına uygun insanlardan bir çete kurar. Şerifin adaletsizliğini yok etmek için üst sınıftan işbirlikçileri teker teker avlamaya başlarlar.

Robin ve adamları, hayatlarının en büyük macerasına yelken açarlar. Bu sıradışı kahramanlar ve müttefikleri, ülkeyi kanlı bir iç savaşın içine düşmekten kurtarıp İngiltere’ye bir kez daha zaferle döneceklerdir. (beyazperde'den alıntıdır)

Robin Hood (2010) Fragman İzle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder