Uç Uçabildiğince / Take Off (2009)


Uç Uçabildiğince / Take Off 2009 yılında Kore'de vizyona giren ve 8 buçuk milyon seyirciye ulaşan (Kore'de tüm zamanların en çok izlenen 6. filmi) mükemmel bir film. Süresi 2 saat 19 dakika.

Film gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Başrol oyuncusu Heon-tae Cha kız kardeşiyle beraber küçükken Amerikalı bir aileye evlatlık verilir, aradan yıllar geçer ve öz annesini bulmak için 1996'da Kore'ye döner. Bizdeki sabah programları gibi bir programa katılır ve annesini aradığını anlatır.

Bu sırada gittiği yerde kış olimpiyatlarına adaylık için hazırlıklar yapılıyordur ama ne kayak pisti ne de sporcusu vardır. Askere gitmemek ve bir daire sahibi olmak isteyen 5 genç Kayakla atlama milli takımına alınır ama bu ödüllere sahip olmak için ilk olimpiyatlarda altın madalya almaları gerekir.

Bu olimpiyatlara katılmak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar, ailelerinden dayak bile yiyen oluyor, bir yandan Heon-tae Cha annesini ariyor. Onların başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmiyor. Sürekli başlarına birşeyler geliyor.

İzlediğim en güzel filmlerden biriydi. Tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder